Açılmayan Kavanoz kapağını nasıl açarız?

Açılmayan kavanoz kapağı herkesin başına gelebilir. Açmadığımız konserve, turşu veya salça kavanoz kapaklarını çok kolay yöntemle açabilirsiniz.

Bazen basit gibi görünen ama yöntemini bilmeyince bizi zorlayan ve açılmayan kavanoz kapakları da bunlardan biridir. Aşağıda sıraladığımız yöntemleri deneyerek kapaklarınızı kolaylıkla açabilirsiniz.

Sıcak su ile kavanoz kapaklarını açmak..

Sıkışmış kavanoz kapağını açmanın en iyi yöntemi; bir kaseye sıcak suyu doldurunuz ve açmakta zorlandığınız kavanozun ağız kısmı suyun içinde kalacak şekilde su dolu kasenin içine koyunuz. 30 saniye bekletip geri çıkartınız. Sıcak suyun metal üzerindeki genleşme etkisiyle kapağın gevşediğini görebilir ve artık kapağı kolaylıkla açabilirsiniz.

Bulaşık eldiveni ile..

* Diğer bir yöntem olarak elinize bulaşık eldiveni takabilir veya elinizi streç film ile sarıp kavanoz kapağını açmayı deneyebilirsiniz. Kapağı çevirdiğiniz elinizde bulunan eldiven veya streç film elinizin kaymasını önleyecek ve kolayca kapağı açmanızı sağlayacaktır.

Catal bıçak ile..

* Sıkışan kavanoz kapaklarının açılmasında en sık kullanılan yöntem çatal, bıçak gibi sivri uçlu malzemeler kullanarak sıkışan havanın çıkması sağlamaktır. Kapağın kavanozla örtüştüğü dişlilerin arasına geçirdiğiniz sivri malzemeyle hafifçe kapağı yukarı doğru kaldırın. Gelen pıss sesi ile içindeki sıkışmış havanın çıkmış olduğunu anlayabilirsiniz ve kavanoz kapağınızı rahatlıkla açabilirsiniz.

Tahta kaşık ile…

* Bir diğer yöntem ise açılmamakta ısrarcı olan kavanoz kapağının yanlarına ve ortasına sağlam bir tahta kaşıkla vurarak içinde sıkışmış olan havanın geçişini sağlayabilir bu şekilde kapağını kolayca açabilirsiniz.

Streç film kullanarak kapağın sıkışmasını önleyerek..

* Kavanoz kapağının sıkışmasını istemiyor ve bu yöntemlerin hiç biriyle uğraşmak istemiyor iseniz ağzı açık olan kavanozu kapatmadan önce kapağın ağız kısmını streç film ile sarıp sonrasında sıkıca kapatabilirsiniz. Bu yöntem kapağı açmaya çalıştığınızda hiçbir sorun yaşamadan kolayca açmanızı sağlayacaktır.

Kavanoz kapaklarının açma yöntemi için sizin de fikirlerinizi bekliyoruz.

Etiketler: Kavanoz kapağı açmak, sıkışmış kavanoz kapaklarını açmak, sıkışan kavanoz kapağını açmak,

Sıkışan kavanoz kapağının açılması, konserve kapakları, açılmayan konserve kapağı, kavanoz kapağını nasıl açarız, 

Bu yazımızı sizde paylaşmayı unutmayın. Bizleri www.dogaltuket.comwww.dogaltuket.com web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Yayınlandığı Tarih: Mayıs 13, 2022Son Güncelleme: Temmuz 18, 2022

BLOG OKUYUCULARIMIZIN DİKKATİNE
Doğal Tüket web sayfamızda bulunan bilgiler, yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. Ürün ve besinlerin faydaları kişiden kişiye, bünyeye göre farklı etkiler gösterebilir. Bilgilendirme amaçlı yazdığımız besin takviyeleri hiç bir zaman doktorların önerilerinin ve teşhislerinin yerini tutamaz. Besinleri ve bitkileri kullanmadan önce mutlaka uzman bir doktorun görüşü alınması gerekir. Oluşacak olumsuz durumlardan sitemiz sorumlu olmayacağını bilgilerinize önemle rica ederiz.